3 Ağustos 2013 Cumartesi

Bitkilerle hızlı saç uzatma,Kısa saçların çabuk uzaması için,Entele otu saç uzatır mı? Denenmiş ,işe yarayan saç uzatma yöntemi,Entele otunun faydaları


Doğanın bizlere armağan ettiği nefis bitkiler sayesinde ulaşmak istediğimiz güzelliklere çok yakınız.Kadınlar için uzun saçlar vazgeçilmezdir.Bazıları içinse hayal olmaktan ileri gitmez.Bir türlü uzamayan cansız ve kırılan saçlar sizi hayalinizden uzaklaştıramayacak.Kesin olarak saç uzama hızını arttıran harika bir bitki; Entele otu ile uzun,ipek gibi saçlara sahip olabilirsiniz.Deneyenlerin neredeyse hepsinde sonuç veren entele otunun ne kadar saç uzattığı ise kişiden kişiye değişiyor ama saç uzama hızını arttırdığı bir gerçek.Gelin şimdi bu otu daha yakından tanıyalımBitkinin fiyatı Hindistandan gelmesi sebebiyle diğer bitkiler gibi ucuz değil... 1 kilosu 2.000 ytl civarında ama sac bakımı için gerekli olan miktar 10 gram oldugu için 20 ytl ye rahatlıkla elde ediliyor üstelik 10 gr. Entele Otu ile elde edilen karışım, bir ay boyunca saclarınıza bakım yapacak kadar cok oluyor.


1. Yöntem
Gerekli Malzemeler; 10 gr. Entele Otu, 2 su bardağı elma sirkesi, 2 su bardağı su 
Yapılışı:10 gr. entele otunu 2 bardak su ve 2 bardak elma sirkesinin içinde (su yarıya inene kadar) kaynatılıp bir gün dinlenmeye bırakılıyor... Oluşan karışım saç diplerine masaj yapılarak sürülüyor. En az 2 saat bekletmek gerekiyor.


2. Yöntem;
Gerekli malzemeler; 10 gr. Entele Otu, Badem Yağı, Bepanthene (eczanelerde satılır küçük cam tüplerde)
Yapılışı: Saçlarınızı iyice yıkayın. Entele'yi bir cezvede su yarıya inene kadar kaynatın. (cezvenin 4/3 ü su olacak) Demi tohumlardan süzdürün. Biraz ılıklaşınca badem yağını ve bepanthene'i kalan suyla iyice karıştırın. Parmak uclarınızla (tırnakla değil) masaj yaparak karışımı sacınıza yedirin. Saçınıza bone geçirip üzerine saç kurutma makinesini 10-15 Dakika tutun. 2 saat bekledikten sonra boneyi çıkartıp saçlarınızı yıkayın. 


Bitkiyi daha önce kullananlar uygulama sırasında kesinlikle eldiven takılmasını tavsiye ediyor cunku bitkinin etkisiyle ellerdeki tuyler hızla uzuyor. Ayrıca karışımı kaynatmakta kullanacagınız tencere ile daha sonra yemek yapılmaması gerekiyor...

Tagged: , , ,

0 yorum:

Yorum Gönder